Najnowsze wpisy

Felietony Ludzie Miejsca News Newsy Rozmowy Wydarzenia
Czy kiełbasa może być roślinna? o sprawie wagi państwowej

Roślinne: kiełbasa, szynka, ser, schabowe – wciąż potrafią budzić niemałe kontrowersje i stawać się przedmiotem manifestów buntu, także w środowisku szefów kuchni. Bywa, że roślinne alternatywy produktów odzwierzęcych wzbudzają gniew, niezrozumienie, śmiech czy konsternację. Niemal za każdym razem dyskusje na ten temat wyglądają podobnie i z perspektywy roślinożerców są mocno przewidywalne, spróbujmy więc raz na zawsze rozstrzygnąć ten problem – „Po co wegetarianom i weganom smak mięsa/sera/jajek i czy nie jest to hipokryzja”?

26 maja 2020
Zobacz
4 sposoby na atrakcyjne oznakowanie roślinnych potraw w menu

Od kilku lat w polskiej gastronomii możemy zauważyć widoczny wzrost zainteresowania roślinnym odżywianiem. Powodów jest wiele. Troska o zdrowie, o środowisko, czysta ciekawość to tylko jedne z nich. Wzrost zainteresowania Polaków jest jednoznacznym sygnałem, do podjęcia decyzji wprowadzenia roślinnych opcji do menu.

03 lipca 2021
Zobacz
Roślinne desery Patryka Szczepańskiego w najważniejszym magazynie cukierniczym na świecie!

So Good – magazyn cukierniczy wydawany tylko dwa razy w roku, skierowany do profesjonalnych cukierników i szefów kuchni – w najnowszym numerze opublikował dwa w stu procentach roślinne desery Patryka Szczepańskiego, ambasadora projektu Chefs For Change.

20 stycznia 2021
Zobacz
zdjęcie Ernest Jagodziński restauracja Autentyk
„Szefowie kuchni są jak medycy” – wywiad z Ernestem Jagodzińskim

Ernest Jagodziński od zawsze wiedział, że jego powołaniem jest tworzyć. Pierwsze gastronomiczne kroki stawiał kolejno w Restauracji 99, Restauracji Sens, w The Westin Warsaw i w swojej autorskiej Cucinie. W 2017 roku otrzymał tytuł Szef Jutra 2017 wg prestiżowego przewodnika Gault&Millau Polska. Obecnie jest szefem kuchni poznańskiej restauracji Autentyk i wierzy, że „Szefowie kuchni powinni być ambasadorami zdrowego trybu żywienia”. To dlatego dołączył do zespołu ambasadorów Chefs For Change, a my postanowiliśmy z nim o tym porozmawiać.

21 lipca 2020
Zobacz
To już dziś! Startujemy z nową odsłoną #ChefsForChange!

Robert Makłowicz zapraszający do spróbowania swoich sił w tworzeniu bardziej roślinnego menu, nowy, kilkudziesięciostronicowy przewodnik dla restauracji wypełniony roślinnymi przepisami autorstwa najlepszych szefów kuchni w Polsce i przepiękna strona internetowa. Tak w dzień premiery promujemy nową odsłonę projektu Chefs for Change.

26 maja 2020
Zobacz
„Osoby na diecie roślinnej wpływają na styl gotowania w kuchniach restauracyjnych” – wywiad z Marcinem Popielarzem

Ma dopiero 30 lat, a jego umiejętności kulinarne zostały docenione m.in. przez jurorów światowego konkursu S. Pellegrino Young Chef i polskiego przewodnika Gaullt&Millau. Na co dzień Chef Patron kuchni Restauracji Biały Królik w Gdyni, Head Chef restauracji Biôłi Trus w Leśnym Dworze oraz oddany ambasador naszego projektu „Chefs For Change”. Podczas spaceru po swoim przyrestauracyjnym ogródku opowiedział nam o swoich inspiracjach, początkach pracy zawodowej, ulubionych roślinnych składnikach w kuchni oraz powodach, dla których podpisuje się pod ideą ograniczenia mięsa w diecie Polaków. Zapraszamy do lektury rozmowy i polecamy śledzenie poczynań Marcina, który swoją pokorą, kreatywnością i pogodą ducha zjednał sobie rzesze zarówno osób związanych ze światem gastronomii, jak i stałych gości wyczekujących nowych, zaskakujących (i również wegańskich!) dań.

12 maja 2020
Zobacz